در جنگ روایت ها به سر می بریم/ روایتگر دستاوردهای جمهوری اسلامی باشیم

1400/09/21
0
8

به گزارش سازمان بسیج رسانه، مهدی پارسا در همایش گرامیداشت روز پرستار و ولادت حضرت زینب(س) که با همت بسیج رسانه استان گیلان برگزار شد، با بیان اینکه پرستاران در دوران کرونا برای دفاع از جان انسان ها ارزشمندترین سرمایه خود یعنی جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند، اظهار کرد: در دوران پساکرونا جای شهدای مدافع سلامت خالی است.

وی روز ولادت حضرت زینب کبری(س) را علاوه بر روز پرستار به نوعی روز خبرنگار نیز دانست و افزود: خبرنگاران باید هنر روایتگری حضرت زینب را در کربلا به ارث ببرند، زیرا اگر ایشان آن حادثه بزرگ را خوب نمی دید و خوب تبیین نمی کرد و خوب انعکاس نمی داد، امروز فرهنگ عاشورا را نداشتیم.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان، از حضرت زینب به عنوان پیامرسان بزرگ کربلا یاد کرد که مکتب امام حسین را برای آیندگان به امانت گذاشت و گفت: امروز خبرنگاران ما باید با الگوگیری از حضرت زینب هنر خوب دیدن را برای انعکاس بهتر واقعیت به کار بگیرند.

پارسا، با بیان اینکه بشریت نیازمند هنر روایتگری حضرت زینب(س) است، خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی نظام اسلامی باید به تاسی از حضرت زینب دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی را که در طول ۴۳ سال تهدید و تخریب و تحریم دشمنان به دست آمده ببینند و برای جهانیان به درستی روایت کنند. در واقع همر خبرنگاران ماست که از خلاهای رسانه ای برای انعکاس دستاوردهای نظام بهره بگیرند.

وی با اشاره به هجمه رسانه ای دشمن علیه جمهوری اسلامی، عنوان کرد: دستگاه های تبلیغاتی دشمن با قدرت و قوت علیه ما برنامه ریزی می کنند تا به نظام اسلامی خدشه وارد کنند لذا باید این هجمه ها را به خودشان بازگردانیم.

رئیس بسیج رسانه گیلان، با اشاره به بهره برداری دشمنان از مطالبه مردم اصفهان درباره کمبود آب، اضافه کرد: دشمنان با ابزارهای رسانه ای اتفاقات هرچند کوچک را بزرگنمایی می کنند و لذا خبرنگاران به صورت خاص و آحاد ملت ایران به صورت عام باید روایتگر دستاوردهای جمهوری اسلامی باشند، زیرا در جنگ روایت ها به سر می بریم و باید حرف برای گفتن داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هدف دشمن از بزرگنمایی اتفاقات و کوچک شمردن دستاوردهای نظام تزریق ناامیدی به مردم است، گفت: خبرنگاران باید هنر روایتگری جمهوری اسلامی را عملیاتی کنند و پیامرسان خوبی برای نظام باشند.

اشرف جناتی، عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان نیز، با اشاره به نقش اثرگذار حضرت زینب(س) در ممانعت از تحریف حادثه کربلا و قیام عاشورا، اظهار کرد: فلسفه قیام عاشورا با روایتگری های حضرت زینب(س) به نسل امروز منتقل شد.

وی با اشاره به شیوه برخورد بسیار شنیع و وحشیانه یزیدیان نسبت به خاندان اهل بیت(ع) بعد از حادثه عاشورا، افزود: حضرت زینب(س) در سخت ترین شرایط اسارت دست از روشنگری بر نداشت و تا پای جان به تبیین و روشنگری پرداخت.

عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه حصرت زینب(س) برای رضای خداوند و قوام دین اسلام سخت ترین شرایط را تحمل کرد، گفت: تک تک کلمات و جملات حضرت زینب(س) به مردم زمان خویش برخاسته از علم، آگاهی و اندیشه بود و از کلام امیرالمومنین علی(ع) نشات می گرفت.

جناتی، با بیان اینکه حضرت زینب(س) با روایتگری های خود پایه های حکومت یزید را به لرزه درآورد، عنوان کرد: روایتگری ها و خطبه های حضرت زینب(س) کار یزیدیان را تمام کرد و هیمنه دشمن را شکست و نابود کرد.

وی با تاکید بر تبیین سیره معنوی ائمه اطهار(ع) به نسل جوان، اضافه کرد: در این دنیای وانفسای رسانه ای و جنگ روایت ها، برای تشخیص حق از باطل می بایست به سیره اهل بیت(ع) رجوع کنیم.